O autorze
Rocznik ’84. Pierwszą płytę, a raczej kasetę nagrał w wieku 11 lat z kolegą z bloku. Sprzedała się w oszałamiającym nakładzie czterech egzemplarzy. Od tamtej pory woli słuchać innych.

Pracował w Onecie, Interii i prowadził własną, internetową agencję informacyjną Blitznews. Obecnie współtworzy zespół krakowskiego start-up’u edukacyjnego Brainly. W (rzadkich) wolnych chwilach biegacz-amator, fan futbolu niszowego i piszący słuchacz.

Pytania? Pomysły? Hejty? Pisz na: m.gnat@interia.pl

Najintymniejszy festiwal muzyczny w Polsce

W dniach 17-20 października odbędzie się druga edycja Opole Songwriters Festival. Jest to wydarzenie prezentujące najciekawszych artystów zajmujących się autorską i najczęściej - kameralną twórczością muzyczną.

Choć mogłoby się wydawać, że sezon festiwalowy minął wraz z ostatnim tchnieniem lata, również jesień przynosi kilka ciekawych muzycznych wydarzeń. Właśnie trwa krakowski Unsound, na Śląsku niebawem odbędzie się kolejna edycja Art Cameralis, a już dziś w stolicy polskiej piosenki - Opolu, rozpoczyna się druga edycja tamtejszego festiwalu songwriterów. Jest to prawdopodobnie jeden z najbardziej kameralnych, wręcz intymnych festiwali muzycznych w naszym kraju.

Opole Songwriters Festival opisywany jest w mediach jako alternatywa dla wielkich plenerowych imprez muzycznych, a także kontynuacja idei piosenkopisarstwa w "stolicy polskiej piosenki" - Opolu.

Mentorem wydarzenia jest Roman "Graftmann" Szczepanek - jeden z najbardziej uznanych w środowisku polskich songwriterów. Postanowił on pójść w ślady Artura Rojka i jego OFF Festivalu i działając na dużo bardziej kameralną skalę, wraz ze stowarzyszeniem Kulturalne Opole, zaprosił do swojego ukochanego miasta artystów z całej Europy. Wspólny mianownik był jeden, wszyscy wykonywali jedną z najbardziej kameralnych i intymnych form sztuki muzycznej, którą w skali makro rozpropagowały na świecie takie tuzy, jak Bob Dylan, Neil Young, czy też reprezentant młodszego pokolenia - Bon Iver.

Obejrzyj film dokumentalny o ubiegłorocznej, pierwszej edycji Opole Songwriters Festival:Gwiazdami tegorocznej edycji Opole Songwriters Festival są:Tomasz Makowiecki oraz Patrick The Pan z Polski, a także goście z zagranicy: Brytyjczycy Karl Culley i Hayden Berry, Włoszka Linda Sutti, Czech Jakub Jirasek, Connor Hutcheon z Irlandii Północnej, Niemiec Oliver Hasse oraz Austriak Phillip Bracken.


Podczas finałowego koncertu Opole Songwriters Festival (20 października) w Filharmonii Opolskiej, Tomasz Makowiecki zaprezentuje swoje premierowe utwory z wydanej niedawno płyty "Moizm", w wyjątkowej, kameralnej oprawie. Tego wieczoru, przed publicznościa zaprezentuje się także Austriak - Philip Bracken.

Muzyczne wydarzenia w ramach OSF 2013 odbędą się w salach koncertowych rozsianych na terenie miasta Opole. Będą to: Narodowe Centrum Polskiej Piosenki, Kofeina 2.0, Kontakt oraz wspomniana już Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera.

Szczegółowe informacje na temat Opole Songwriters Festival 2013 znajdują się na oficjalnej stronie wydarzenia: www.opolesongwritersfestival.pl

Chcesz dostawać info o nowych wpisach?

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...